Przewodnik do zakupu Xenical (Orlistat) w Polsce

Xenical (Orlistat)

Otyłość to problem, który nie zna płci ani wieku. Ten narastający problem może dotyczyć każdego, od najmłodszych do najstarszych. Chociaż otyłość może dotknąć każdego w dowolnym momencie, może również występować w różnym stopniu i wpływać na ludzi w różny sposób.

Na przykład, łagodna otyłość może nie przeszkadzać większości ludzi, ale skrajna otyłość może łatwo stać się bardzo poważnym problemem. Gdy otyłość stanie się problemem, często bardzo trudno jest mu zaradzić. To dlatego Xenical staje się coraz bardziej popularny.

Strona Euro-Xenical została stworzona przez nasz zespół, aby każdy Polak mógł kupić Xenical bez recepty i po niskiej cenie. Oferujemy Państwu kompletny przewodnik, aby kupić lek na najlepszych możliwych warunkach.

Kup Teraz

Gdzie mogę kupić Xenical w Polsce?

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma już dość problemów z otyłością, to dobrze trafiłeś! Aby kupić Xenical w zwykłej aptece, trzeba będzie zmierzyć się z wieloma problemami i procedura zakupu może trwać kilka dni.

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze oraz uzyskać wysokiej jakości Orlistat, użyj Euro-Xenical.com.

Zalety naszej apteki:

 • Xenical bez recepty.
 • Xenical w niskiej cenie.
 • Wysoka jakość Xenical.
 • Wysyłka za pobraniem w ciągu 2 do 8 dni roboczych.
 • Pełna anonimowość.
 • Elastyczny system premiowy w zależności od wielkości zamówienia.
 • Przyjazny interfejs użytkownika dla kasy.
 • Wiarygodna apteka internetowa, która dostarcza Xenical w Polsce od ponad 17 lat!

Xenical 120 mg i 60 mg są dostępne w naszej aptece internetowej. Proszę sprawdzić ceny:

Xenical 120 mg cena

Liczba tabletek w opakowaniuCena
30€52.59
60€82.11
90€111.63
120€141.14
180€200.18
270€288.73

Xenical 60 mg cena

Liczba tabletek w opakowaniuCena
30€32.86
60€50.56
90€68.26
120€85.97
180€121.37
270€174.48

Jak widać, nasze ceny są znacznie poniżej średniej na rynku polskim. Ale spokojnie, nie ma to wpływu na jakość towarów. Po prostu kliknij na przycisk “Kup teraz” i zacznij zmieniać swoje życie!

Czy można dostać darmowy Xenical na próbę?

Gdyby to miało sens, na pewno spróbowalibyśmy tego leku. Ale orlistat działa tylko z lekarstwem. Ponadto, aby osiągnąć niesamowite rezultaty, zdecydowanie zaleca się przestrzeganie codziennej diety i prawidłowego odżywiania.

Podstawowe informacje o Xenical

Zmniejszenie wchłaniania tłuszczu z przewodu pokarmowego jest jednym z naukowo udowodnionych sposobów radzenia sobie z otyłością. Mniejsze wchłanianie tłuszczów w diecie prowadzi do zmniejszenia spożycia kalorii przez organizm. Badania wykazały również, że ukierunkowanie tłuszczu z leków, które nie dostają się do krwiobiegu okazały się być skuteczne w utracie wagi.

Tłuszcz pokarmowy jest wchłaniany w postaci triglicerydów (TG), które są następnie hydrolizowane do wolnych kwasów tłuszczowych (FFA) i monoglicerydów (MG) przez lipazę jelitową. Niehydrolizowane TGs nie są wchłaniane ze światła przewodu pokarmowego i są wydalane z kałem.

Xenical działa przede wszystkim w przewodzie pokarmowym, aby hamować lipazy, enzymy, które są kluczowe dla długotrwałego trawienia trójglicerydów. Lek, w połączeniu z niskokaloryczną dietą i programem ćwiczeń, jest przydatny w leczeniu otyłości. Badania kliniczne wykazały, że Xenical jest skuteczny w zwalczaniu otyłości u dorosłych.

Xenical® (orlistat 120 mg) jest stosowany jako lek przeciw otyłości już od ponad dziesięciu lat. Jego skuteczność została potwierdzona klinicznie. Wykazano, że jest skutecznym uzupełnieniem zmian w stylu życia w celu osiągnięcia znaczącej i trwałej utraty wagi.

Jest on generalnie wskazany w dawce 120 mg trzy razy na dobę, w połączeniu z zatwierdzoną niedawno przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) bez recepty łagodną dietą hipokaloryczną, w leczeniu pacjentów z otyłością (wskaźnik masy ciała [BMI] ≥30 kg/m2) oraz pacjentów z nadwagą (BMI ≥28 kg/m2) z powiązanymi czynnikami ryzyka.

Jakie są składniki orlistatu (Xenical®)?

Orlistat (Xenical®) nie zawiera surrozy, glutenu, tartrazyny ani innych barwników azowych.

Składnik aktywny: Każda kapsułka zawiera 120 mg orlistatu.

Składniki nieaktywne: Kapsułka zawiera również celulozę mikrokrystaliczną, skrobiowy glikolan sodu, powidon, laurylosiarczan sodu i talk. Otoczka kapsułki zawiera żelatynę, indygo karmin i dwutlenek tytanu. Farba drukarska zawiera szelak, spirytus przemysłowy, wodę oczyszczoną, lecytynę, 2-etoksyetanol, dimetikon i czarny tlenek żelaza.

Do czego stosowany jest orlistat (Xenical®)?

Orlistat (Xenical®) jest działającym obwodowo lekiem przeciw otyłości. Jest skuteczny w długotrwałej kontroli wagi (utrata wagi, kontrola wagi i zapobieganie ponownemu przybieraniu na wadze). Działa on poprzez ukierunkowanie wchłaniania tłuszczu w organizmie, a nie tłumienie apetytu. Dzięki temu około 30% tłuszczu spożywanego podczas posiłku przechodzi przez jelita niestrawione. W rezultacie organizm nie może przechowywać tych nadmiarów kalorii w postaci tkanki tłuszczowej ani wykorzystywać ich jako źródła energii. Pomaga to zmniejszyć wagę poprzez spalanie tłuszczu, który już nosisz, utrzymać niższą wagę i zminimalizować przyrost masy ciała.

Jak działa Xenical?

Xenical jest spalacz tłuszczu. Innymi słowy, zapobiega on trawieniu i wchłanianiu przez organizm części tłuszczu zawartego w pożywieniu. To jest właśnie “działanie Xenicalu”. Niestrawiony tłuszcz jest wydalany z kałem w postaci oleju, co zapobiega odkładaniu się go w postaci złogów tłuszczowych wokół talii, bioder i ud.

Skąd mam wiedzieć, czy Xenical działa?

Po kilku dniach przyjmowania Xenicalu, możesz zauważyć ropę w stolcu. To jest początek “spalania tłuszczu” przez Xenical. Z czasem, gdy Twój organizm przystosuje się do Xenicalu, wydzielanie oleju może ulec spowolnieniu lub nawet zaniknąć. Tłuste stolce pojawią się ponownie po wysokotłuszczowych posiłkach.

Jak należy przyjmować lek?

Orlistat (Xenical®) powinien być przyjmowany wraz ze zrównoważoną, kontrolowaną kalorycznie dietą bogatą w owoce i warzywa i zawierającą średnio 30% kalorii z tłuszczu. Twoje dzienne spożycie tłuszczu, węglowodanów i białka powinno być rozłożone na 3 główne posiłki. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści, należy unikać spożywania tłustych pokarmów między posiłkami, takich jak ciastka, czekolada czy słone przekąski. Zwracaj uwagę na zawartość tłuszczu w produktach spożywczych, czytając wszystkie etykiety. Możesz również zmniejszyć spożycie tłuszczu, usuwając cały tłuszcz z mięsa. Uważaj, aby nie zastąpić tłuszczu w diecie dużą ilością innych pokarmów, takich jak cukier i alkohol.

Zwiększenie aktywności fizycznej pomaga w utracie wagi, dlatego zaleca się regularne wykonywanie ćwiczeń, takich jak spacery czy pływanie. Zasięgnij porady eksperta na temat najlepszego programu ćwiczeń, jaki należy zastosować.

Ile kapsułek Xenical powinienem brać dziennie?

Zalecana dawka orlistatu (Xenical®) dla osób w wieku 12 lat lub starszych to jedna kapsułka 120 mg przyjmowana doustnie trzy razy dziennie.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki nie przyniesie żadnych dodatkowych korzyści. Możesz również przyjmować witaminy A, D i E z orlistatem (Xenical®).

Kiedy powinienem brać Xenical?

Weź jedną kapsułkę orlistatu (Xenical®) z szklanką wody z każdym z trzech głównych posiłków w ciągu dnia. Oznacza to, że zazwyczaj przyjmuje się jedną kapsułkę podczas śniadania, lunchu i kolacji. Może być przyjmowany podczas posiłku lub do 1 godziny po jego spożyciu. Jeżeli pomijasz główny posiłek lub wiesz, że nie zawiera on tłuszczu, nie musisz przyjmować orlistatu (Xenical®).

Jak długo powinienem brać Xenical?

Orlistat (Xenical®) musi być przyjmowany codziennie, aby był skuteczny. Orlistat (Xenical®) można przyjmować przez 2 do 4 lat. Utrata wagi zazwyczaj zaczyna się w ciągu 2 tygodni i trwa przez 6 do 12 miesięcy na orlistat (Xenical®). Lek pomoże Ci następnie utrzymać tę nową, niższą wagę i zapobiec ponownemu przybieraniu na wadze.

Co się stanie w przypadku pominięcia dawki?

Jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy pominąć pominiętą dawkę i przyjąć następną dawkę o wyznaczonej porze. W przeciwnym razie zażyj go tak szybko, jak tylko sobie przypomnisz, pod warunkiem, że jest to w ciągu godziny od ostatniego posiłku, a następnie wznów zażywanie jak zwykle.

Nie należy podwajać dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

O czym należy pamiętać podczas stosowania orlistatu?

Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z orlistatu (Xenical®), należy przestrzegać programu żywieniowego zaleconego przez eksperta. Jak w przypadku każdego programu kontroli wagi, nadmierne spożycie tłuszczu i kalorii może zniweczyć efekt utraty wagi.

Jeśli masz inne choroby współistniejące, takie jak NIDDM, wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi (tzw. zespół metaboliczny), powinieneś stosować się do zaleceń swojego lekarza.

Skutki uboczne

 • ule,
 • wysypka skórna,
 • swędzenie,
 • niewyjaśniona opuchlizna
 • lub możesz mieć trudności z oddychaniem, co może wskazywać na to, że jesteś uczulony na składniki leku.

Przeciwwskazania

 • Wystąpiła reakcja alergiczna na orlistat lub którykolwiek ze składników wymienionych w powyższym składzie;
 • Cierpisz na przewlekły zespół złego wchłaniania;
 • Jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Interakcje z innymi lekami

Niektóre leki i Xenical mogą wzajemnie zakłócać swoje działanie. Do leków tych należą:

 • Cyklosporyna, lek na odrzucenie przeszczepu.
 • Amiodaron, lek stosowany w leczeniu nieregularnego bicia serca.
 • Warfaryna lub inne leki przeciwzakrzepowe, leki, które zapobiegają tworzeniu się zakrzepów krwi.

Przed rozpoczęciem stosowania leku Xenical należy zwrócić się do lekarza w celu uzyskania informacji o innych lekach przyjmowanych przez pacjenta.

Przechowywanie

Kapsułki należy przechowywać w opakowaniu aż do momentu, kiedy będą gotowe do zażycia, ponieważ po wyjęciu z opakowania nie są dobrze przechowywane.

Przechowywać opakowanie blistrowe w chłodnym, suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25°C.